فرهنگ اصطلاحات عرفان اسلامی (فارسی - انگلیسی)

فرهنگ اصطلاحات عرفان اسلامی (فارسی - انگلیسی)

تهیه کنندگان: گروهی از پژوهشگران

ویراستار: سید محمود موسوی

با مقدمه و اصلاحات: دکتر سید حسین نصر

شابک: 0-12-6980-964

ناشر: انتشارات سهروردی

نوبت چاپ: سوم

جزییات بیشتر


750,000 ریال

وضعیت: موجود است.

درباره ی کتاب:

فرهنگ اصطلاحات عرفان اسلامی نخستین مجلد از مجموعه ی فرهنگ های اصطلاحات علوم و معارف اسلامی است که در حوزه ی علوم عقلی شامل: عرفان، فلسفه، کلام، اخلاق و منطق و در حوزه ی علوم نقلی شامل: فقه، اصول فقه، تفسیر و علوم قرآنی، رجال، درایه و ادبیات عرب است. این فرهنگ به منظور فراهم آوردن بستر مناسب برای ارائه ی ترجمه های دقیق و رسا و با اسلوب سنگین ادبی از آثار جاویدان عرفان اسلامی تهیه گردیده و اولین قدم مهم در این زمینه به شمار می آید.

کتاب حاضر عمده ی اصطلاحات عرفانی را در بر دارد و مدخل ها و معادل های آن ها به دقت گزینش شده و در تهیه آن از بسیاری از پر ارج ترین ترجمه های دهه های اخیر استفاده شده است.

راقم این سطور یقین دارد که فرهنگ اصطلاحات عرفان اسلامی کمک بزرگی برای مترجمان ایرانی خواهد بود و سهم بسزایی در بهتر برگردانیدن گنجینه های معرفت فارسی به جهان خارج خواهد داشت و وسیله ای ارزنده خواهد بود برای تبدیل کردن زبان انگلیسی به یک زبان اسلامی؛ یعنی زبانی که در آن معارف و ارزش های اسلامی، که در قلب آن عرفان قرار گرفته، به سهولت قابل بیان است؛ علاوه بر این، کمک خواهد کرد تا مترجمان از تشتت و پراکندگی در برگرداندن متون عرفانی رهایی یابند.

 

(برگرفته از مقدمه ی دکتر سید حسین نصر بر کتاب حاضر) 

هنوز نظری ارسال نشده است.

برای ارسال نظر باید عضو شوید.

سبد خرید  

(خالی)

کتاب های جدید

فعلا کتاب جدیدی وجود ندارد

کتاب های ویژه

هیچ کتاب ویژه ای موجود نیست

تبلیغات