فلسفه زبان

فلسفه زبان

نویسنده: ویلیام پی آلستون

مترجمان: احمد ایرانمنش و احمدرضا جلیلی

شابک: 0-09-6980-964

ناشر: انتشارات سهروردی

نوبت چاپ: اول

جزییات بیشتر


240,000 ریال

وضعیت: موجود است.

درباره ی کتاب

فلسفه ی زبان یکی از کتاب های ارزشمند مجموعه ی سیزده جلدی «مبانی فلسفه» است که به بررسی مسائل اصلی شاخه های مختلف فلسفه می پردازد.

فصل های پنج گانه ی فلسفه ی زبان، می کوشد تا مفاهیم اساسی ای را که به هنگام تفکر درباره ی زبان به کار می رود روشن کند. همان گونه که انتظار می رود، فلسفه ی زبان تلاش می کند تا مشخص کند چگونه یک تعبیر زبانی معنای معینی دارد (فصل 1 و 2)، ماهیت زبان چیست و چگونه به فعالیت های کمابیش مشابه مربوط می شود (فصل 3)، چگونه یک لفظ یا تعبیر زبانی معنا دارد (فصل 4) و چگونه یک تعبیر زبانی مبهم و یا کاربرد آن استعاری است (فصل 5).

فلسفه ی زبان نحستین کتابی است که در این حوزه به زبان فارسی منتشر می شود. موقعیت کتاب حاضر، جامعیت و حجم مناسب آن این امکان را فراهم آورده است که بتواند به عنوان یک کتاب درسی دانشگاهی مورد استفاده ی استادان و دانشجویان قرار گیرد.

 

درباره ی نویسنده

ویلیام پی. آلستون در سال 1921 در ایالت لوئیزیانای آمریکا چشم به جهان گشود. او نخست به مطالعه و تدریس فلسفه پرداخت. ولی دیری نپایید که به فلسفه ی زبان روی آورد؛ کتاب حاضر حاصل مطالعات وی در همین حوزه و همین ایام (1964) است. از اوایل دهه ی 1970 تلاش های خود را معطوف معرفت شناسی و فلسفه ی دین کرد.

به اذعان بسیاری از اندیشمندان، آلستون یکی از مهم ترین معرفت شناسان معاصر و یکی از برجسته ترینفیلسوفان دین در قرن بیستم است.

وی از سرشناس ترین افرادی است که در زمینه ی فلسفه ی تحلیلی دین کار کرده و تعالیم و نوشته هایش نقش چشم گیری در رشد و گسترش این حوزه ایفا نموده است.

هنوز نظری ارسال نشده است.

برای ارسال نظر باید عضو شوید.

سبد خرید  

(خالی)

کتاب های جدید

فعلا کتاب جدیدی وجود ندارد

تبلیغات