فرهنگ اصطلاحات فلسفه و کلام اسلامی (فارسی - انگلیسی)

فرهنگ اصطلاحات فلسفه و کلام اسلامی (فارسی - انگلیسی)

تهیه کنندگان: گروهی از پژوهشگران

ویراستار: سید محمود موسوی

با مقدمه و اصلاحات: دکتر سید حسین نصر

شابک: 3-69-6980-964-978

ناشر: انتشارات سهروردی

نوبت چاپ: اول

جزییات بیشتر


750,000 ریال

وضعیت: موجود است.

درباره ی کتاب:

کتاب حاضر به عنوان دومین مجلد از «مجموعه فرهنگ های اصطلاحات علوم و معارف اسلامی» کوششی است بلیغ برای تدوین فرهنگی که بتواند با حفظ اصالت زبان فارسی توجه درست به معنای واژه های انگلیسی، مترجمان را در کار خویش یاری کند.

این مجموعه در حوزه ی علوم عقلی، شامل عرفان، فلسفه و کلام، اخلاق، منطق، و در حوزه ی علوم نقلی، شامل فقه، اصول فقه، تفسیر و علوم قرآنی، رجال و درایه و ادبیات عرب است.

کار گزینش مدخل ها و معادل های آن به دقت انجام یافته و در تهیه ی آن، از بسیاری از پر ارچ ترین و معتبرترین ترجمه های متون مهم فلسفه و کلام اسلامی در دهه های اخیر استفاده شده است.

نگارنده که قریب به نیم قرن با متون فلسفی انگلیسی و فارسی سر و کار داشته از این امر خشنود است که توانسته کمکی ناچیز در تدوین این اثر مهم و کارساز انجام دهد. وی در این راستا، صورت نهایی این فرهنگ را نیز همانند فرهنگ اصطلاحات عرفان اسلامی دقیقا مورد مطالعه، بررسی مجدد و مقابله قرار داده و یکایک مدخل ها و معادل های آن را از نظر گذرانده و معادل های بسیاری به آن افزوده، و در مواردی نیز در آن، اصلاحاتی انجام داده است.

امید است این فرهنگ بتواند خدمتی به بهتر شناساندن تفکر غربی در جامعه ی ایرانی انجام دهد و مترجمان را بیش از پیش، در بهتر برگردانیدن گنجینه های معرفت شناسی و معرفی آن ها به جهان خارج کمک کند تا با ارائه ی ترجمه های صحیح، بتوانند به نحوی که شایسته ی تفکر اصیل اسلامی است، به ویژه در حوزه ی فلسفه و کلام، به چالش های فکری و فلسفی غرب پاسخ گویند.

 

(برگرفته از مقدمه ی دکتر سید حسین نصر بر کتاب حاضر) 

هنوز نظری ارسال نشده است.

برای ارسال نظر باید عضو شوید.

سبد خرید  

(خالی)

کتاب های جدید

فعلا کتاب جدیدی وجود ندارد

کتاب های ویژه

هیچ کتاب ویژه ای موجود نیست

تبلیغات