قواعد عقلی در قلمرو روایات (دفتر اول)

قواعد عقلی در قلمرو روایات (دفتر اول)

(قواعد کلی عقلی - نام ها و صفات خداوند)

 

نویسنده: جواد خرمیان

شابک: 4-59-6980-964-978

ناشر: انتشارات سهروردی

نوبت چاپ: اول

 

کتاب برگزیده ی فصل و سال

جزییات بیشتر


1,350,000 ریال

وضعیت: موجود است.

درباره ی کتاب

دفتر پیش روی، دستاورد درنگ و پژوهش در سپهر نورانی روایات رسول خدا (صلی الله علیه و اله) و خاندان گرامی او (علیه السلام)  است که با انگیزه ی ارائه ی سرفصل ها و کلید واژه های قواعد عقلی پیدا و پنهان در احادیث فراهم آمده است.

دامنه ی این پژوهش تنها برای بازخوانی قواعد عقلی در عرصه ی احادیث است، و بسط و گسترش آن در دو حوزه ی کران ناپیدای «قرآن کریم» و «دعاها و مناجات ها»ی بازگو شده از رسول خدا و خاندان پاک او - که درود و سلام خداوند بر آنان باد - نیاز به دفترهای جداگانه ای دارد که باید در فرصتی درخور بدان ها پرداخته شود - اگر خدای خواهد!

کتاب حاضر نخستین حلقه از مجموعه ی «بازخوانی قواعد عقلی پیدا و پنهان در روایات» است. این پژوهش که زمینه ساز تدوین و نگارش «فرهنگ نامه ی جامع عقلی - روایی» است بر آن است تا حکمت اندوزان و فلسفه دانان روزگار کنونی را با آموزه های ناب عقلانی و قواعد عقلی پیراسته از وهم و خیال آشنا کند؛ نیز بر آن است که روایات سرشار از داده های وحیانی - عقلانی را به سهولت در اختیار حکمت پژوهان نهد تا کارنامه ی پژوهش های فلسفی خویش را بر پایه ی این فراورده های وحیانی بنیان نهند و خرد خدا بنیاد خویش را در خدمت این معارف و حقایق ارجمند ربانی درآورند.

هنوز نظری ارسال نشده است.

برای ارسال نظر باید عضو شوید.

سبد خرید  

(خالی)

کتاب های جدید

فعلا کتاب جدیدی وجود ندارد

کتاب های ویژه

هیچ کتاب ویژه ای موجود نیست

تبلیغات