اعترافات قدیس آکوستین

اعترافات قدیس آکوستین

مترجم: سایه میثمی

ویراستار: مصطفی ملکیان

شابک: 1-17-6980-964

ناشر: انتشارات سهروردی

چاپ چهارم

جزییات بیشتر


1,500,000 ریال

وضعیت: موجود است.

درباره ی کتاب

ادبیات ملل سرشار از خودنوشت هایی است که ذهن مشتاق خوانندگان را به فراسوی آثار اهل قلم راهبر می شود و در این میان، مکتوبات گران قدری عنوان «اعترافات» را بر خود دارند. با این حال، چه بسا نتوان اعترافات قدیس آگوستین را جز از جهت صورت ظاهر آن که حدیث نفس است، با هیچ یک از خودنوشته های اعتراف گونه، هم سنگ دانست.

موقعیت خاص قدیس آگوستین که از متفکران بزرگ و ارزشمند جهان مسیحیت و از آباء کلیسای کاتولیک روم است از یک سو، و معرفت و آشنایی او نسبت به آراء فیلسوفان و متألهان پیش از خود از سوی دیگر، و بالأخره عشق شورمندانه ی وی به پروردگار، کتاب اعترافات را به جاذبه های ادبی، دینی و کلامی - فلسفی آراسته است.

کتاب اعترافات در وهله ی نخست اقرار نگارنده است به گناهان و خطاهایش، و در وهله ی دوم، معرفت او است به حقیقت و رحمت پروردگار. عنوان کتاب این هر دو غایب را که متمم یکدیگرند، به خوبی در بر دارد. در وهله ی سوم، یعنی پس از رهایی از دام خطاها و نیل به دیدار حقیقت، قدیس آگوستین زبان به ستایش خداوند می گشاید و لطف او را سپاس می گوید. او از اقرار به گناه، به سوی شهادت به ایمان، و از آن جا به جانب اعتراف به جلال پروردگار ره می سپارد.

هنوز نظری ارسال نشده است.

برای ارسال نظر باید عضو شوید.

سبد خرید  

(خالی)

کتاب های جدید

فعلا کتاب جدیدی وجود ندارد

کتاب های ویژه

هیچ کتاب ویژه ای موجود نیست

تبلیغات