زعامت و کرامت

زعامت و کرامت

داستان هایی آموزنده از زندگی عالم وارسته

مرحوم آیة الله العظمی سید ابوالحسن اصفهانی

 

مولف: سید محمد تقی فیاض دستجردی

به اهتمام: حسن پاکنژاد

شابک: 1-34-6980-964

ناشر: انتشارات سهروردی

نوبت چاپ: اول

جزییات بیشتر


50,000 ریال

وضعیت: موجود است.

درباره ی کتاب

یکی از مهم ترین شیوه های تربیتی به ویژه برای نوجوانان و جوانان، معرفی الگوهای شایسته، و تبیین سیره و رفتارهای صحیح آنان و گشودن رمز و راز موفقیت انسان های فرهیخته است. در این راستا، آن دسته از مردان بزرگی که از نقطه نظر ملی، مذهبی و فرهنگی، نسبت به ما قرابت بیش تری دارند و بیش از دیگران در دسترس و مرآ و منظر ما هستند، و به تعبیر زیبا و گویای قرآن، «از خود ما» (منکم) هستند، از جایگاه ویژه ای برخوردارند.

فرهنگ و تمدن اسلامی و ایرانی ما علاوه بر پیشوایان معصوم و اسوه های الاهی خود، انبوهی از این چهره های زیبا و پرافتخار در عرصه های گوناگون علمی و معنوی - که به حق حجت خدا در روی زمین اند - را در خود جای داده است. یکی از این چهره های زیبا و دوست داشتنی، عالم وارسته، مرحوم آیة الله العظمی سید ابوالحسن اصفهانی است.

سید ابوالحسن اصفهانی در طول نه دهه از عمر پربرکت خویش، افزون بر علم و معرفت سرشار خود، با بی اعتنایی عملی به دنیا و زخارف مادی آن، و تخلق به فضائل و ارزش های اخلاقی، شکوه و عظمت روحی یک انسان کامل را به نمایش گذارده است؛ ارزش هایی که به همه ی اهمیت و نقش کلیدی ای که در فلسفه ی بعثت پیامبر اسلام (ص) دارند، رو به فراموشی است.

«زعامت و کرامت» در صدد است تا با مروری گذرا بر زندگانی این فقیه فرزانه، و به نمایش گذاردن پاره ای از ارزش ها و مکارم اخلاقی وی، گامی هرچند کوچک در جهت احیاء این ارزش های رو به فراموشی بردارد.

هنوز نظری ارسال نشده است.

برای ارسال نظر باید عضو شوید.