تجربه دینی

تجربه دینی

ویرایش جدید

 

نویسنده: توماس ریچارد مایلز

مترجم: جابر اکبری

ویراستار: مصطفی ملکیان

شابک: 2-42-6980-964

ناشر: انتشارات سهروردی

نوبت چاپ: دوم

جزییات بیشتر


120,000 ریال

وضعیت: موجود است.

درباره ی کتاب

تجربه دینی یکی از کتاب های مجموعه «مطالعاتی نوین در باب فلسفه ی دین»(New Studies in the Philosophy of Religion) است که با زبانی ساده و به اختصار، به معرفی و بررسی شاخه های مختلف فلسفه ی دین می پردازد.

پروفسور مایلز در این کتاب، با وضوح و اختصار قابل تحسینی دیدگاه متمایزی را در باب تجربه ی دینی مطرح می کند. او استدلال می کند که تجربه ی دینی صرف نظر از تلقی آن به عنوان دلیل و پشتوانه ای برای اثبات وجود خدای ماورای طبیعی و غیر مادی و نیز به عنوان شاهدی برای اثبات وجود «جهانی دیگر»، فی نفسه دارای ارزش و اهمیت است.

مایلز در سراسر کتاب، مطالب خود را به روشنی بیان می کند و نکات مورد نظرش را از طریق «بزرگ راه های» تجربه ی دینی شرح می دهد. روی کرد او به مسائل فلسفی، نوعی روی کرد تحلیلی معاصر است؛ و برای مثال، بحث هایش درباره  ی معنای «تجربه» در اصطلاح «تجربه ی دینی» یا معنای «وجود» در عبارت «وجود خدا»، علاقه ی خوانندگانی را که در فلسفه مهارت دارند جلب می کند، و برای افراد نوآموزی که تازه با این موضوع آشنا می شوند، روشنگر و سودمند است.

 

درباره ی نویسنده

پروفسور توماس ریچارد مایلز استاد روان شناسی در کالج دانشگاهی ولز شمالی در بانگور (ایرلند) است. او علاوه بر تجربه ی دینی، پیش از این، کتاب های دین و چشم انداز علمی، حذف ضمیر ناخودآگاه و در باب یاری رساندن به کودکان خوانش پریش را نگاشته است.

هنوز نظری ارسال نشده است.

برای ارسال نظر باید عضو شوید.