معرفت و معنویت

معرفت و معنویت

چاپ چهارم

کتاب تشویقی سال 1383

نویسنده: دکتر سید حسین نصر

مترجم: دکتر ان شاء الله رحمتی

شابک: 9-30-6980-964

ناشر: انتشارات سهروردی

نوبت چاپ: سوم

جزییات بیشتر


1,350,000 ریال

وضعیت: موجود است.

درباره ی کتاب

کتاب حاضر مهم ترین اثر، و نیز یکی از مشکل ترین نوشته های مولف به شمار می آید و در طول دو دهه ای که از چاپ متن اصلی آن می گذرد، مورد عنایت فراوان بسیاری از فیلسوفان غربی و حتی متکلمان مسیحی و یهودی قرار گرفته است و در حال حاضر، علاوه بر تدریس در تعدادی از دانشگاه های آمریکا، به چند زبان دیگر نیز ترجمه شده است.

این اثر پاسخی است به تهاجم نهله های گوناگون تفکر جدید غربی که سال های بسیاری است ایران و سایر کشورهای اسلامی، و فراسوی آن ها، تمام کشورهای غیر غربی را نشانه گرفته اند و می کوشند معرفت را از معنویت جدا سازند و آن را به مرتبه ای نسبی و محدود به عوارض مادی و زمانی تنزل دهند. در ایران، این تهاجم از دوران قاجاریه آغاز شده و به صورت روزافزون شدت یافته است و در این بیست سال اخیر نیز، از حدت و شدت آن چیزی کاسته نشده است.

مولف امیدوار است در شرایط کنونی ایران که بحث های پردامنه ای در دانشگاه ها و حوزه های علمیه پیرامون معرفت دینی در جریان است و تلاش هایی نیز در جهت ایجاد وحدت بین علم سنتی اسلامی و آن چه از غرب وارد شده و در دانشگاه ها تدریس می شود، صورت می گیرد، این اثر بتواند ره گشای علاقه مندان به معارف حقیقی باشد و آنان را بیش از پیش با عوامل و شرایطی که باعث جدایی معرفت از معنویت شده آشنا سازد.

(برگرفته از پیش گفتار مولف بر ترجمه ی فارسی کتاب)

هنوز نظری ارسال نشده است.

برای ارسال نظر باید عضو شوید.

سبد خرید  

(خالی)

کتاب های جدید

فعلا کتاب جدیدی وجود ندارد

کتاب های ویژه

هیچ کتاب ویژه ای موجود نیست

تبلیغات