تئودیسه و عدل الاهی (نزد شهید مطهری و لایب نیتس)

تئودیسه و عدل الاهی (نزد شهید مطهری و لایب نیتس)

ویرایش جدید 

مقایسه ای بین آرا لایب نیتس و استاد مطهری

 

نویسنده: مهین رضایی

شابک: 9-44-6980-964

ناشر: انتشارات سهروردی

نوبت چاپ: دوم

جزییات بیشتر


500,000 ریال

وضعیت: موجود است.

درباره ی کتاب

یکی از بزرگ ترین خدماتی که در عرصه ی فرهنگ و اندیشه و به ویژه در حوزه ی فلسفه و حکمت اسلامی قابل ارائه است، مواجه ساختن آن با اندیشه ها، مشکلات جدید و رشد و شکوفایی بخشیدن به آن است؛ چیزی که امروزه حیات اندیشه ی دینی ما در گرو آن است.

در همین راستا، و نیز با توجه به این که یکی از مهم ترین مسائلی که همواره ذهن بشر و به ویژه متفکران گوناگون، اعم از مومن و ملحد را به خود مشغول کرده است، فلسفه ی نابه سامانی ها، رنج ها و بدبختی ها، بلایای طبیعی و به طور کلی مسأله ی شرور است، کتاب حاضر به رشته ی تحریر درآمده است.

«تئودیسه و عدل الاهی» به مقایسه ی دیدگاه های گوتفرید ویلهلم لایب نیتس (1716 - 1646)، فیلسوف و ریاضی دان آلمانی، و استاد شهید مرتضی مطهری در باب عدل الاهی و فلسفه ی شرور می پردازد.

فصول پنج گانه ی این کتاب مباحثی از قبیل: مفهوم عدل الاهی و ملاک آن، رابطه ی میان عدل الاهی و مسأله ی شر، تبیین مبانی اندیشه های لایب نیتس و استاد مطهری در باب عدل الاهی را مورد بررسی قرار می دهد و در نهایت، دیدگاه های آنان را با یک دیگر مقایسه می کند و وجوه تشابه، افتراق و نحوه ی نگرش آنان را به این موضوع باز می شناساند.

هنوز نظری ارسال نشده است.

برای ارسال نظر باید عضو شوید.

سبد خرید  

(خالی)

کتاب های جدید

فعلا کتاب جدیدی وجود ندارد

کتاب های ویژه

هیچ کتاب ویژه ای موجود نیست

تبلیغات