تئودیسه و عدل الاهی (نزد شهید مطهری و لایب نیتس)

تئودیسه و عدل الاهی (نزد شهید مطهری و لایب نیتس)

ویرایش جدید 

مقایسه ای بین آرا لایب نیتس و استاد مطهری

 

نویسنده: مهین رضایی

شابک: 9-44-6980-964

ناشر: انتشارات سهروردی

نوبت چاپ: دوم

جزییات بیشتر


200,000 ریال

وضعیت: موجود است.

درباره ی کتاب

یکی از بزرگ ترین خدماتی که در عرصه ی فرهنگ و اندیشه و به ویژه در حوزه ی فلسفه و حکمت اسلامی قابل ارائه است، مواجه ساختن آن با اندیشه ها، مشکلات جدید و رشد و شکوفایی بخشیدن به آن است؛ چیزی که امروزه حیات اندیشه ی دینی ما در گرو آن است.

در همین راستا، و نیز با توجه به این که یکی از مهم ترین مسائلی که همواره ذهن بشر و به ویژه متفکران گوناگون، اعم از مومن و ملحد را به خود مشغول کرده است، فلسفه ی نابه سامانی ها، رنج ها و بدبختی ها، بلایای طبیعی و به طور کلی مسأله ی شرور است، کتاب حاضر به رشته ی تحریر درآمده است.

«تئودیسه و عدل الاهی» به مقایسه ی دیدگاه های گوتفرید ویلهلم لایب نیتس (1716 - 1646)، فیلسوف و ریاضی دان آلمانی، و استاد شهید مرتضی مطهری در باب عدل الاهی و فلسفه ی شرور می پردازد.

فصول پنج گانه ی این کتاب مباحثی از قبیل: مفهوم عدل الاهی و ملاک آن، رابطه ی میان عدل الاهی و مسأله ی شر، تبیین مبانی اندیشه های لایب نیتس و استاد مطهری در باب عدل الاهی را مورد بررسی قرار می دهد و در نهایت، دیدگاه های آنان را با یک دیگر مقایسه می کند و وجوه تشابه، افتراق و نحوه ی نگرش آنان را به این موضوع باز می شناساند.

هنوز نظری ارسال نشده است.

برای ارسال نظر باید عضو شوید.