نگاهی به فلسفه اخلاق در سده بیستم

نگاهی به فلسفه اخلاق در سده بیستم

نویسندگان: استیون داروال، آلن گیبارد و پیتر ریلتن

مترجم: مصطفی ملکیان

شابک: 5-15-6980-964

ناشر: انتشارات سهروردی

نوبت چاپ: اول

جزییات بیشتر


350,000 ریال

وضعیت: موجود است.

درباره ی کتاب

«نگاهی به فلسفه ی اخلاق در سده ی بیستم» حاوی مروری است بر سیر تحولات فلسفه ی اخلاق در کشورهای انگلوساکسون (و نه همه ی ممالک غربی) در قرن بیستم، و به عبارت دقیق تر، در فاصله ی میان سال های 1902 (سال انتشار کتاب «مبانی اخلاق» مور) و 1990 (سال انتشار متأخرترین نوشته ای که بدان ارجاع شده است). با توجه به این که از میان 133 نوشته ی مورد رجوع و ارجاع، در این مکتوب، فقط 12 نوشته در فاصله ی سال های 1903 و 1950 منتشر شده اند. در ستتر آن است که محدوده ی زمانی مورد بررسی را سال های میان 1950 و 1990 بدانیم.

اگرچه نویسندگان حوزه ی کار خود را فرا اخلاق یا اخلاق تحلیلی قلمداد کرده اند، اما از سر ضرورت به علم النفس اخلاقی و به مقداری بسیار کم تر، به اخلاق دستوری یا هنجاری و اخلاق توصیفی نیز کمابیش گریزهایی زده اند.

به هر تقدیر، این مکتوب که در صد و یکمین شماره ی مجله ی The Philosophical Review به سال 1992 منتشر شده است، دقیق ترین، عمین ترین و جامع ترین نوشته ای است که تاکنون در باب سیر فلسفه ی اخلاق در سنت آنگلوساکسونی در سده ی اخیر انتشار یافته است.

نوشتار حاضر، حاصل همکاری علمی سه تن از اساتید برجسته ی گروه فلسفه ی دانشگاه میشیگان امریکا به نام های: استیون داروال، آلن گیبارد و پیتر ریلتن است.

هنوز نظری ارسال نشده است.

برای ارسال نظر باید عضو شوید.

سبد خرید  

(خالی)

کتاب های جدید

فعلا کتاب جدیدی وجود ندارد

کتاب های ویژه

هیچ کتاب ویژه ای موجود نیست

تبلیغات