نگاهی به فلسفه اخلاق در سده بیستم

نگاهی به فلسفه اخلاق در سده بیستم

نویسندگان: استیون داروال، آلن گیبارد و پیتر ریلتن

مترجم: مصطفی ملکیان

شابک: 5-15-6980-964

ناشر: انتشارات سهروردی

نوبت چاپ: اول

جزییات بیشتر

قیمت کاهش یافت!
144,000 ریال

160,000 ریال

(کاهش قیمت به اندازه 10 %)

وضعیت: موجود است.

درباره ی کتاب

«نگاهی به فلسفه ی اخلاق در سده ی بیستم» حاوی مروری است بر سیر تحولات فلسفه ی اخلاق در کشورهای انگلوساکسون (و نه همه ی ممالک غربی) در قرن بیستم، و به عبارت دقیق تر، در فاصله ی میان سال های 1902 (سال انتشار کتاب «مبانی اخلاق» مور) و 1990 (سال انتشار متأخرترین نوشته ای که بدان ارجاع شده است). با توجه به این که از میان 133 نوشته ی مورد رجوع و ارجاع، در این مکتوب، فقط 12 نوشته در فاصله ی سال های 1903 و 1950 منتشر شده اند. در ستتر آن است که محدوده ی زمانی مورد بررسی را سال های میان 1950 و 1990 بدانیم.

اگرچه نویسندگان حوزه ی کار خود را فرا اخلاق یا اخلاق تحلیلی قلمداد کرده اند، اما از سر ضرورت به علم النفس اخلاقی و به مقداری بسیار کم تر، به اخلاق دستوری یا هنجاری و اخلاق توصیفی نیز کمابیش گریزهایی زده اند.

به هر تقدیر، این مکتوب که در صد و یکمین شماره ی مجله ی The Philosophical Review به سال 1992 منتشر شده است، دقیق ترین، عمین ترین و جامع ترین نوشته ای است که تاکنون در باب سیر فلسفه ی اخلاق در سنت آنگلوساکسونی در سده ی اخیر انتشار یافته است.

نوشتار حاضر، حاصل همکاری علمی سه تن از اساتید برجسته ی گروه فلسفه ی دانشگاه میشیگان امریکا به نام های: استیون داروال، آلن گیبارد و پیتر ریلتن است.

هنوز نظری ارسال نشده است.

برای ارسال نظر باید عضو شوید.