قواعد عقلی در قلمرو روایات (دفتر سوم)

قواعد عقلی در قلمرو روایات (دفتر سوم)

بازخوانی قواعد عقلی پیدا و پنهان در روایات

 

(حیات کلام، قدمت و صفات تنزیهی خداوند و آموزه های وحیانی)

 

نویسنده: جواد خرمیان

شابک: 5-78-6980-964-978

ناشر: انتشارات سهروردی

نوبت چاپ: اول

 

کتاب برگزیده ی سال

جزییات بیشتر


700,000 ریال

وضعیت: موجود است.

درباره ی کتاب

آن چه در پیش روی دارید، دفتر دوم «قواعد عقلی در قلمرو روایات» است. این دفتر نیز دستاورد درنگ و پژوهش در سپهر نورانی روایات پیامبر بزرگوار اسلام (صلی الله علیه و اله) و خاندان گرامی او (علیه السلام) است که با انگیزه ی ارائه ی سرفصل ها و کلیدواژه های قواعد عقلی پیدا و پنهان در احادیث فراهم آمده است.

دامنه ی این پژوهش تنها برای بازخوانی قواعد عقلی در عرصه ی احادیث است، و بسط و گسترش آن در دو حوزه ی کران ناپیدای «قرآن کریم» و «دعاها و مناجات ها»ی بازگو شده از رسول خدا و خاندان پاک او - که درود و سلام خداوند بر آنان باد - نیاز به دفترهای جداگانه ای دارد که باید در فرصتی درخور بدان ها پرداخته شود - اگر خدای خواهد!

کتاب حاضر دومین حلقه از مجموعه ی «بازخوانی قواعد عقلی پیدا و پنهان در روایات» است. این پژوهش که زمینه ساز تدوین و نگارش «فرهنگ نامه ی جامع عقلی - روایی» است بر آن است تا حکمت اندوزان و فلسفه دانان روزگار کنونی را با آموزه های ناب عقلانی و قواعد عقلی پیراسته از وهم و خیال آشنا کند؛ نیز بر آن است که روایات سرشار از داده های وحیانی - عقلانی را به سهولت در اختیار حکمت پژوهان نهد تا کارنامه ی پژوهش های فلسفی خویش را بر پایه ی این فراورده های وحیانی بنیان نهند و خرد خدا بنیاد خویش را در خدمت این معارف و حقایق ارجمند ربانی درآورند.

هنوز نظری ارسال نشده است.

برای ارسال نظر باید عضو شوید.